Consilieri - mandat 2016 - 2020

Nr. Crt.

Numele şi prenumele

consilierului judetean

 

Partidul, alianţa politică sau

alianţa electorală pe lista

căruia a candidat

 

Perioada mandat

 

1.      

Manu Constantin Dan

P.S.D.

22.06.2016 - prezent

2.      

Mînzînă Ion

P.S.D.

22.06.2016 - prezent

3.      

Velcea  Nicolae

Bratu Ion Gabriel

Badiu Mariana

P.S.D.

P.S.D.

P.S.D

22.06.2016 -  06.01.2017

26.01.2017 - 28.09.2017

28.09.2017 - prezent

4.      

Pîrvu Marius

P.S.D.

22.06.2016 - prezent

5.      

Dumitrache Radu

P.S.D.

22.06.2016 - prezent

6.      

Cotenescu Maria

P.S.D.

22.06.2016 - prezent

7.      

Mărășoiu Dorin

P.S.D.

22.06.2016 - prezent

8.      

Tudose Nicolae

Glişcă Ion

P.S.D.

P.S.D.

22.06.2016 - 31.08.2017

31.08.2017 - prezent

9.      

Georgescu Nicolae

Serban Constantin

P.S.D.

P.S.D.

22.06.2016 - 06.01.2017

26.01.2017 - prezent

 10.        

Nicolaescu Marius Florinel

P.S.D.

22.06.2016 - prezent

11.        

Ștefan Adrian

P.S.D.

22.06.2016 - prezent

 12.         

Damian Haralambie

P.S.D.

22.06.2016 - prezent

13.       

Eftene Diana Elena

P.S.D.

22.06.2016 - prezent

14.       

Enache Valentin Viorel

P.S.D.

22.06.2016 - prezent

15.       

Turturoiu Maria Liliana

P.S.D.

22.06.2016 - prezent

16.        

Negoescu Vasile

P.S.D.

22.06.2016 - prezent

17.         

Clipici Marian

P.S.D.

22.06.2016 - prezent

  18.           

Manole Nicolae Marius

P.S.D.

22.06.2016 - prezent

19.         

Radu Cristina Maria

P.S.D.

22.06.2016 - prezent

20.         

Tecău Grigore Florin

P.S.D.

22.06.2016 - prezent

21.         

Bica Danuț

Vasilescu Victor Gabriel

P.N.L.

P.N.L.

22.06.2016 - 06.01.2017

26.01.2017 - prezent 

22.         

Miuțescu Gheorghe Adrian

P.N.L.

22.06.2016 - prezent

23.         

Alecsei Gheorghe

P.N.L.

22.06.2016 - prezent

24.         

Postelnicescu Marius Dorel

P.N.L.

22.06.2016 - prezent

25.         

Doru Olimpia

Bănică Gheorghe

P.N.L.

P.N.L

22.06.2016 - 27.07.2017

31.08.2017 - prezent

26.         

Jinga Valerian

P.N.L.

22.06.2016 - prezent

27.         

Tică Manuel

P.N.L.

22.06.2016 - prezent

28.          

Nae Eugen

P.N.L.

22.06.2016 - prezent

29.          

Brătulescu Simona Mihaela

A.L.D.E.

22.06.2016 - prezent

30.           

Iacșa Aurel

A.L.D.E.

22.06.2016 - prezent

31.           

Iliescu Gheorghe

A.L.D.E.

22.06.2016 - prezent

32.           

Bulf Cornel Cătălin

P.M.P.

22.06.2016 - prezent

33.           

Dima Eduard Ștefan

P.M.P.

22.06.2016 - prezent

34.           

Andrei Florin Mircea

Tudor Mihail

P.A.M.

P.A.M.

22.06.2016 - 23.02.2017

23.02.2017 - prezent

35.            

Drăguțoiu Dan

P.A.M.

22.06.2016 - prezent