Vizita Ministrului Transporturilor

Joi, 9 octombrie, Ministrul Transporturilor, Ioan Rus, a întreprins o vizită în județul Argeș, unde a avut o întâlnire cu reprezentanților autorităților locale, parlamentari argeșeni, conducerea Dacia Renault România și cu reprezentanții sindicatului Dacia. Discuțiile au avut în vedere soluțiile pentru tronsonul Pitești - Sibiu, precum și Curtea de Argeș - Pitești și Transfăgărășan.

Module de locuit, la Voina și Brusturet, pentru salvamontiștii din formația Câmpulung

Ieri, și astăzi, au fost instalate, la Voina, respectiv la Brusturet, două module de locuit pentru formațiile Salvamont din zona Câmpulung, care au în responsabilitate masivul Iezer Păpușa integral, precum și jumătatea sudică a masivului Piatra Craiului.

Testarea gratuită a glicemiei și a tensiunii arteriale, în Piața Vasile Milea

Miercuri, 8 octombrie, în Piața Vasile Milea, în intervalul 10.00 - 16.00, argeșenii au avut posibilitateade a-și testa gratuit glicemia și tensiunea arterială, în corturile special amenajate

Autospecială de mare capacitate, în dotarea I.S.U. Argeș

Marţi, 30 septembrie, ora 11.00, la sediul Inspectoratului Județean Pentru Situații de Urgență "Cpt. Puică Nicolae", va avea loc recepția unei autospeciale de mare capacitate de stingere incendii cu apă și spumă, echipament achiziţionat prin Programul Operaţional Regional - Achiziţia de echipamente specifice pentru îmbunătăţirea capacităţii şi calităţii sistemului de intervenţie în situaţii de urgenţă şi pentru acordarea asistenţei medicale de urgenţă şi a primului ajutor calificat, în...