FUEGO - lansarea noului album "Steaua mea"

Întâlnire de lucru C.J. Argeș – C.J. Teleorman – C.J. Dâmbovița - proiecte comune cu finanțare europeană în perioada 2014 – 2020

Astăzi, 13 august a.c., la Consiliul Judeţean Argeş a avut loc o întâlnire de lucru cu reprezentanţi ai C.J. Argeş, Instituţia Prefectului Judeţului Argeş, Consiliului Judeţean Dâmboviţa, Consiliului Judeţean Teleorman, ADR Sud Muntenia, Secţia de Drumuri Naţionale, Regia de Drumuri Judeţene Argeş, privind perspective şi direcţii de parteneriat pentru promovarea proiectelor comune cu finanţare europeană în perioada 2014 – 2020.

Angiograf Philips de inalta performanta, in dotarea Spitalului Județean de Urgență Argeș

Astăzi, 13 august a avut loc semnarea contractului de achiziționare a angiografului ce va intra în dotarea Spitalului Județean de Urgență Argeș, investiție pentru care Guvernul a alocat suma de 3.240 mii lei, cofinațarea Consiliului Județean Argeș fiind de 10% din această sumă.

130 de ani de la dispariţia doctorului Carol Davila

Consiliul Judeţean Argeş şi Muzeul Viticulturii şi Pomiculturii-Goleşti organizează, joi, 6 martie, 2014, orele 1200, în sala de conferinţe, masa rotundă cu tema 130 de ani de la dispariţia doctorului Carol Davila (1828-1884)

Angiograf Philips de inalta performanta