Semnare contracte finanţare/acte adiţionale OG28

Pe 17 decembrie, la Consiliul Judeţean Argeş, în prezenţa preşedintelui Florin Tecău, primarii comunelor Recea, Ştefan cel Mare, Mihăeşti şi Miceşti au semnat contracte de finanţare şi acte adiţionale pe OG28/2013, privind investiţii în infrastructură – drumuri şi poduri, alimentare cu apă şi canalizare

Cadouri si apa minerala pentru copii si batrani

În apropierea Sărbătorilor de Iarnă, președintele Consiliului Județean Argeș, Florin Tecău, a vizitat, pe 16 decembrie, Complexul de Servicii Comunitare pentru Copilul în Dificultate ,,Sfinţii Constantin şi Elena" Piteşti, din cadrul D.G.A.S.P.C. Argeș, unde a asistat la un program artistic dedicat Sărbătorii Nașterii Domnului, oferit de micuții din centru și le-a împărțit acestora cadouri.

Aparatură de testare a auzului la nou-născuți, în dotarea Spitalului Judetean de Urgență Argeș

Luni, 15 decembrie, secţia de neonatologie a Spitalului Judeţean de Urgenţă Argeş a fost dotată cu un aparat de testare a auzului la nou-născuţi, mulțumită sprijinului Asociației Audiosofia, în cadrul proiectului "Baby hearing". Aceasta reprezintă o premieră pentru Pitești, până acum neexistând posibilitatea de testare a auzului la nou-născuți.

Președintele CJ Argeș – vizită pentru dezvoltarea relațiilor între Universitatea Pitești și Universitatea Savoia Mont Blanc

În perioada 3-6 decembrie, președintele Consiliului Județean Argeș, împreună cu o delegație a C.J. Argeș și a Universității de Stat Pitești, efectuează o vizită în Franța, Savoia, în cadrul cooperării descentralizate Argeș – Savoia.

Programul serbărilor/activităţilor specifice Sărbătorilor de Iarnă - 2014 -

Cu ocazia Sărbătorilor de Iarnă, în cadrul centrelor/complexelor de servicii, precum şi în cadrul centelor/unităţilor de adulţi din cadrul Direcţiei Generale de Asistenţă Socială şi Protecţia Copilului Argeş, se vor desfăşura programe artistice şi activităţi specifice, după cum urmează: