Exercitiu alarmare ISU Arges - 11.02.2015

Pe 11 februarie a.c., personalul Consiliului Județean Argeș, al Prefecturii și al instituțiilor care funcționează în incinta Palatului Administrativ, a fost evacuat, în cadrul unui exercițiu ISU Argeș, în care s-a simulat un cutremur urmat de un incendiu. Exercițiul a implicat și acțiuni ale pompierilor și Ambulanței.

Dezbatere Buget C.J. Arges - 05.02.2015

Președintele Consiliului Județean Argeș, Florin Grigore Tecău, a primit în data de 5 februarie, vizita dl. Atilla Gyorgy, Secretar de Stat la Ministerul de Finanțe, invitat în județul Argeș pentru a purta discuții cu primarii argeșeni cu privire la bugetul unităţilor administrativ-teritoriale pe anul 2015.

Dezbatere publica privind Bugetul C.J. Arges - Joi, 5 Februarie, ora 13.00

Consiliul Județean Argeș organizează, joi, 5 februarie a.c., începând cu ora 13.00, în sala mare de ședințe, o dezbatere publică privind bugetul de venituri și chetuieli pe anul 2015 al C.J. Argeș.

Președintele CJ Argeș, prezent la Iași și Focșani, la Ziua Unirii Principatelor Romane

La invitația Președintelui Uniunii Naționale a Consiliilor Județene din România, Marian Oprișan, Președintele Consiliului Județean Argeș, Florin Tecău, va participa, în data de 24 ianuarie a.c., la Focșani, manifestările prilejuite de aniversarea a 156 de ani de la Unirea Pricipatelor Române.

Parteneriat romano-suedez de educare si integrare a rromilor din judetul Arges

Luni, 19 ianuarie, la Consiliul Județean Argeș a avut loc o întâlnire de lucru având ca temă crearea unui parteneriat româno – suedez, în domeniul educației și integrării profesionale a populației rrome din județul Argeș. La discuții au participat vicepreședintele Constantin Polexe, secretarul județului Argeș, Ionel Voica, și reprezentanții Prefecturii Argeș.