Semnarea contractului de executie a lucrarilor de reabilitare a Muzeului Golesti

Miercuri, 18.02.2015, președintele Consiliului Județean Argeș, Florin Tecău, a semnat contractul de execuție a lucrărilor pentru proiectul "Amenajarea Complexului Muzeal Goleşti – reabilitarea, conservarea și punerea în valoare". Perioada de execuţie a contractului este de 9 luni, iar durata acestuia este până la data de 31 decembrie 2015.

Președintele CJ Argeș, prezent la recepția Ambasadei Republicii Populare Chineze în România

Președintele Consiliului Județean Argeș, Grigore Florin Tecău, a fost invitat marți, 17 februarie a.c., ora 18.00, de către Excelența sa, Xu Feihong, Ambasadorul Extraordinar și Plenipotențial al Republicii Populare Chineze în Romania, să participe la recepția organizată cu prilejul începerii misiunii și a Anului Nou Chinezesc.

Exercitiu alarmare ISU Arges - 11.02.2015

Pe 11 februarie a.c., personalul Consiliului Județean Argeș, al Prefecturii și al instituțiilor care funcționează în incinta Palatului Administrativ, a fost evacuat, în cadrul unui exercițiu ISU Argeș, în care s-a simulat un cutremur urmat de un incendiu. Exercițiul a implicat și acțiuni ale pompierilor și Ambulanței.

Dezbatere Buget C.J. Arges - 05.02.2015

Președintele Consiliului Județean Argeș, Florin Grigore Tecău, a primit în data de 5 februarie, vizita dl. Atilla Gyorgy, Secretar de Stat la Ministerul de Finanțe, invitat în județul Argeș pentru a purta discuții cu primarii argeșeni cu privire la bugetul unităţilor administrativ-teritoriale pe anul 2015.

Dezbatere publica privind Bugetul C.J. Arges - Joi, 5 Februarie, ora 13.00

Consiliul Județean Argeș organizează, joi, 5 februarie a.c., începând cu ora 13.00, în sala mare de ședințe, o dezbatere publică privind bugetul de venituri și chetuieli pe anul 2015 al C.J. Argeș.