Reabilitarea Blocului operator al Spitalului Judetean de Urgenta Pitesti

Miercuri, 13 ianuarie, la Spitalul Județean de Urgență Pitești, conducerea Consiliului Județean Argeș și a Spitalului Județean de Urgență au susținut o conferință de presă, în cadrul căreia au prezentat clarificări privind situația unității sanitare argeșene, precum și proiectele de investiții pentru acest an. Totodată, a avut loc recepția lucrărilor de reabilitare și dotare cu aparatură a patru săli de operații din cele opt ale blocului operator, investiție finanțată de Consiliul Județean...

Judetul Argeș, prezent la celebrarea Zilei Naționale a Romaniei, la Paris

La invitația Ambasadei României în Republica Franceză și a Delegației Permanente a României pe lângă UNESCO, în perioada 3-4 decembrie, o delegație a Consiliului Județean Argeș, condusă de vicepreședintele Constantin Polexe, a participat, alături de reprezentanți ai orașului Mioveni, la manifestările dedicate celebrării Zilei Naționale a României.

Finalizarea implementării proiectului de promovare a Castrului Roman Jidova Câmpulung

DEZBATERE PUBLICA - Autostrada Pitesti - Sibiu, Joi, 26.11.2015, ora 10.00 - CJ Arges

Consiliul Județean Argeș organizează, joi, 26 noiembrie, ora 10.00, în Sala Mare a C.J. Argeș, o dezbatere publică având ca temă varianta optimă de traseu a viitoarei Autostrăzi Pitești - Sibiu. Potrivit Masterplanului General de Transport, Autostrada Pitești - Sibiu este prioritară în materie de infrastructură rutieră, închizând Coridorul IV Pan European Nădlac - Constanța.

Impreuna putem alina suferinta! – campanie umanitara pentru victimele incendiului din Clubul Colectiv

Pentru a veni în sprijinul victimelor incendiului produs vineri, 30 octombrie, în Clubul Colectiv din București, Consiliul Județean Argeș, prin Fundația "Solidaritatea Argeșeană", a demarat o campanie umanitară, de strângere de fonduri pentru sprijinirea familiilor victimelor din județul nostru.