33 de obiective de investitii, finantate prin OUG.28, in judetul Arges

Miercuri, 13 mai, în cadrul conferinței de presă a Consiliului Județean Argeș, în prezența președintelui C.J. Argeș, Florin Tecău, și a vicepreședinților Dorin Mărășoiu și Constantin Polexe, a avut loc semnarea contractelor de finanțare pentru investițiile prin Programul național de dezvoltare locală, potrivit OUG 28/2013.

Informare Presedinte C.J. Arges

Joi, 30 aprilie, președintele Consiliului Județean Argeș, Florin Tecău, s-a prezentat, în calitate de șef al instituției, la DNA București pentru a preda răspunsul la solicitarea Direcției Naționale Anticorupție legat de un proiect derulat prin D.G.A.S.P.C. Arges, în perioada 2010.

Delegatie din Savoia, in vizita in Arges

Președintele Consiliului Județean Argeș, Florin Tecău, a avut o întâlnire cu o delegație din Savoia, formată din dl. Etienne Chomienne, vicepreşedinte şi membru al Consiliului de administraţie "Pays de Savoie solidaires", şi dna Mireille Grassi, membră "Pays de Savoie solidaires".

Ziua Fortelor Terestre

Joi, 23 aprilie, cu ocazia zilei Forţelor Terestre şi prăznuirii Sfântului Mare Mucenic Gheorghe, Purtătorul de Biruinţă, patronul militarilor, vicepreședinții Consiliului Județean Argeș Dorin Mărășoiu și Constantin Polexe au participat la ceremonia militară organizată de Garnizoana Pitești.

Conferinta „Despre capriciile literaturii”, la Biblioteca Judeteana

Joi, 23 aprilie, Vicepreședintele CJ Argeș, Constantin Polexe a participat la conferința „Despre capriciile literaturii", susținută de scriitoarea Nora Iuga. Eveniment cultural de excepție a avut loc Biblioteca Județeană ″Dinicu Golescu″ Argeș. Nora Iuga este pseudonimul literar al Eleonorei Almosnino - poetă, prozatoare și traducătoare, membră a Uniunii Scriitorilor din România. În 2007 a primit Premiul Friedrich-Gundolf, oferit de Deutsche Akademie fur Sprache und Dichtung, o recompensă...