Stagiu Național de Formare al Unităților Canine de Intervenție la Avalanșă, în perioada 17-26 februarie, la Cabana Capra Transfăgărășan

În perioada 17-26 februarie a.c. la Cabana Capra Transfăgărășan, la o altitudine de 1.650 metri, se va desfășura Stagiul Național de Formare al Unităților Canine de Intervenție la Avalanșă, formă de specializare în meseria de salvator montan, cod COR 541904.

Recital Extraordinar dedicat Zilei Culturii Nationale - duminica, 15 ianuarie, la Teatrul Al. Davila

Una dintre cele mai mari sărbători româneşti, Ziua Culturii Naţionale, va fi marcată de Consiliul Județean Argeș, prin Teatrul "Alexandru Davila", în cadrului unui eveniment de excepție - recitalul extraordinar "Mihai Eminescu - om, geniu și poet divin".

Presedintele CJ Arges - supraveghere deszapezire drumuri in Arges

Vineri , 06.01.2017, încă de la prima oră a zilei, președintele Consiliului Județean Argeș, Dan Manu, a mers în sudul județului pentru a vedea, la fața locului, care este situația în ceea ce privește deszăpezirea pe drumurile județene, dar și situația gopodăriilor rămase fără curent electric. De altfel, încă de joi noaptea, utilajele Regiei Județene de Drumuri Argeș au acționat pentru ca în județ să nu avem drumuri blocate.

Întâlnire între reprezentanții CEZ România și reprezentanții autorităților publice județene

Vineri, 14 octombrie, la Consiliul Județean Argeș, a avut loc o întâlnire între reprezentanții managemetului Grupului CEZ în România și cei ai autorităților publice județene, respectiv președintele C.J. Argeș, Dan Manu, vicepreședintele Ion Mînzînă, prefectul județului, Cristian Soare, subprefectul Emilian Dragnea, respectiv viceprimarul Municipiului Pitești, Sorin Apostoliceanu.

Comunicat Sedinta Extraordinara CDR Sud Muntenia

Joi, 6 octombrie, vicepreședintele Consiliului Județean Argeș, Ion Mânzână, a participat, la Consiliul Județean Călărași, la ședința extraordinară a Consiliului pentru Dezvoltare Regională Sud Muntenia.