Dezbatere publică privind Bugetul C.J. Argeș pentru anul 2016, miercuri, 27 ianuarie, ora 10.00

Consiliul Județean Argeș organizează, miercuri, 27 ianuarie a.c., începând cu ora 10.00, în sala mare de ședințe, o dezbatere publică privind bugetul de venituri și chetuieli pe anul 2016 al C.J. Argeș.

Reabilitarea Blocului operator al Spitalului Judetean de Urgenta Pitesti

Miercuri, 13 ianuarie, la Spitalul Județean de Urgență Pitești, conducerea Consiliului Județean Argeș și a Spitalului Județean de Urgență au susținut o conferință de presă, în cadrul căreia au prezentat clarificări privind situația unității sanitare argeșene, precum și proiectele de investiții pentru acest an. Totodată, a avut loc recepția lucrărilor de reabilitare și dotare cu aparatură a patru săli de operații din cele opt ale blocului operator, investiție finanțată de Consiliul Județean...

Judetul Argeș, prezent la celebrarea Zilei Naționale a Romaniei, la Paris

La invitația Ambasadei României în Republica Franceză și a Delegației Permanente a României pe lângă UNESCO, în perioada 3-4 decembrie, o delegație a Consiliului Județean Argeș, condusă de vicepreședintele Constantin Polexe, a participat, alături de reprezentanți ai orașului Mioveni, la manifestările dedicate celebrării Zilei Naționale a României.

Finalizarea implementării proiectului de promovare a Castrului Roman Jidova Câmpulung

DEZBATERE PUBLICA - Autostrada Pitesti - Sibiu, Joi, 26.11.2015, ora 10.00 - CJ Arges

Consiliul Județean Argeș organizează, joi, 26 noiembrie, ora 10.00, în Sala Mare a C.J. Argeș, o dezbatere publică având ca temă varianta optimă de traseu a viitoarei Autostrăzi Pitești - Sibiu. Potrivit Masterplanului General de Transport, Autostrada Pitești - Sibiu este prioritară în materie de infrastructură rutieră, închizând Coridorul IV Pan European Nădlac - Constanța.