Vizita Ambasadorului Republicii Cehe in judetul Arges - 28 aprilie 2016

Joi, 28 aprilie, președintele Consiliului Județean Argeș, Florin Tecău, a primit vizita Ambasadorului Republicii Cehe în România, E.S. Domnul Vladimír Války, împreună cu prefectul Județului Argeș, Cristian Soare, subprefectul Emilian Dragnea și președintele Camerei de Comerț și Industrie Argeș, George Caval. Excelența Sa, aflat pentru prima data în județul Argeș, de la numirea sa oficială, s-a arătat interesat de propunerile de colaborare dintre județul Argeș și Republica Cehă, în domeniile...

Inaugurare pavilion administrativ la U.A.M.S. Șuici 13.04.2016

Miercuri, 13 aprilie, în comuna Șuici, a avut loc inaugurarea pavilionului cantină și a unității administrative din cadrul U.A.M.S. Șuici, instituție aflată în subordinea Consiliului Județean Argeș.

Protocol de colaborare între județul Argeș și regiunea scoțiană Highland – Inverness

Aflat în vizită de lucru în Scoția, în regiunea Highland, Președintele Consiliului Județean Argeș, Florin Tecău, împreună cu Consulul României la Edinburgh, Mihai Delcea, a avut o serie de întâlniri cu liderii autorităților publice locale, precum și cu liderii regionali ai National Trust for Scotland, John Duncan și Gareth Clingan.

Comunicat - Clarificari CJ Arges

În contextul situației apărute la nivelul județului în urma căreia mai mulți copii au fost diagnosticați cu o afecțiune severă, care a dus din păcate la decesul a doi sugari, dorim să facem o serie de precizări, privind atribuțiile Consiliului Județean Argeș în acest caz.

Distribuția de produse lactate în cadrul Programului ”Cornul și laptele” a fost reluată

Începând cu data de 15 februarie, în unitățile de învățământ școlar și preșcolar din județul Argeș a fost reluată distribuția de produse lactate, în cadrul programului guvernamental "Cornul și Laptele".