Comunicat Sedinta Extraordinara CDR Sud Muntenia

Joi, 6 octombrie, vicepreședintele Consiliului Județean Argeș, Ion Mânzână, a participat, la Consiliul Județean Călărași, la ședința extraordinară a Consiliului pentru Dezvoltare Regională Sud Muntenia.

Testarea glicemiei și a tensiunii arteriale, de Ziua Internațională a Persoanelor Vârstnice, sâmbătă 1 Octombrie

Joi, 29 septembrie, președintele Consiliului Județean Argeș, Dan Manu, s-a întâlnit cu reprezentanții asociațiilor de pensionari din județul Argeș. Președintele i-a asigurat pe reprezentanții seniorilor argeșeni de tot sprijinul instituției pe care o reprezintă și, cu ocazia Zilei Internaționale a Persoanelor Vârstnice, le-a transmis tuturor argeșenilor multă sănătate și să aibă parte de o viață liniștită alături de familii. De asemenea, pensionarii au fost invitați să participe la...

Festivalul cu specific roman „Sigiliul Romei in Arges” - editia a II - a

Unitatea Administrativ Teritorială Judeţul Argeş organizează în data de 4 septembrie 2016, în incinta castrului roman Jidova, cea de-a II ediţie a festivalului cu specific roman „Sigiliul Romei în Argeş".

Punct de lucru pentru intervenţii în situaţii de urgenţă pe Transfăgărășan, la Baza Salvamont Cota 2000

Începând cu data de 04.08.2016, în parteneriat cu Serviciul Public Județean Salvamont Argeș și cu sprijinul Consiliului Județean Argeș și a Instituției Prefectului, Inspectoratul pentru Situaţii de Urgenţă „Cpt. Puică Nicolae" al judeţului Argeş a reușit operaționalizarea unui punct de lucru temporar pe Transfăgărășan, la Baza Salvamont "Cota 2000" .

Statia de asfalt Cateasca a fost data in folosinta

Miercuri, 27 iulie a.c., a avut loc darea în folosință a Stației de asfalt de la Căteasca, obiectiv aflat în administrarea Regiei Județene de Drumuri Argeș. În prezența președintelui Consiliului Județean Argeș, Dan Manu și a vicepreședinților Simona Brătulescu și Ion Mînzînă stația a produs, miercuri, primele tone de asfalt.