Recital Extraordinar dedicat Zilei Culturii Nationale - duminica, 15 ianuarie, la Teatrul Al. Davila

Una dintre cele mai mari sărbători româneşti, Ziua Culturii Naţionale, va fi marcată de Consiliul Județean Argeș, prin Teatrul "Alexandru Davila", în cadrului unui eveniment de excepție - recitalul extraordinar "Mihai Eminescu - om, geniu și poet divin".

Presedintele CJ Arges - supraveghere deszapezire drumuri in Arges

Vineri , 06.01.2017, încă de la prima oră a zilei, președintele Consiliului Județean Argeș, Dan Manu, a mers în sudul județului pentru a vedea, la fața locului, care este situația în ceea ce privește deszăpezirea pe drumurile județene, dar și situația gopodăriilor rămase fără curent electric. De altfel, încă de joi noaptea, utilajele Regiei Județene de Drumuri Argeș au acționat pentru ca în județ să nu avem drumuri blocate.

Întâlnire între reprezentanții CEZ România și reprezentanții autorităților publice județene

Vineri, 14 octombrie, la Consiliul Județean Argeș, a avut loc o întâlnire între reprezentanții managemetului Grupului CEZ în România și cei ai autorităților publice județene, respectiv președintele C.J. Argeș, Dan Manu, vicepreședintele Ion Mînzînă, prefectul județului, Cristian Soare, subprefectul Emilian Dragnea, respectiv viceprimarul Municipiului Pitești, Sorin Apostoliceanu.

Comunicat Sedinta Extraordinara CDR Sud Muntenia

Joi, 6 octombrie, vicepreședintele Consiliului Județean Argeș, Ion Mânzână, a participat, la Consiliul Județean Călărași, la ședința extraordinară a Consiliului pentru Dezvoltare Regională Sud Muntenia.

Testarea glicemiei și a tensiunii arteriale, de Ziua Internațională a Persoanelor Vârstnice, sâmbătă 1 Octombrie

Joi, 29 septembrie, președintele Consiliului Județean Argeș, Dan Manu, s-a întâlnit cu reprezentanții asociațiilor de pensionari din județul Argeș. Președintele i-a asigurat pe reprezentanții seniorilor argeșeni de tot sprijinul instituției pe care o reprezintă și, cu ocazia Zilei Internaționale a Persoanelor Vârstnice, le-a transmis tuturor argeșenilor multă sănătate și să aibă parte de o viață liniștită alături de familii. De asemenea, pensionarii au fost invitați să participe la...