Viceprim Ministrul Sevil Shhaideh - întâlnire prioritară cu administrația publică argeșeană, privind strategia de dezvoltare a județului Argeș

Vineri, 17 februarie, la invitația conducerii Consiliului Județean Argeș, Viceprim-Ministrul și Ministrul Dezvoltării Regionale, Administrației Publice și Fondurilor Europene, doamna Sevil Shhaideh, împreună cu secretarii de stat ai M.D.R.A.P.F.E., Sirma Caraman și Adrian Ionuț Gâdea, a avut o întâlnire de lucru, la Sala Mare a C.J. Argeș, privind strategia de dezvoltare a județului Argeș, precum și măsurile Programului Național de Dezvoltare Locală și ale Programului Operațional Regional...

Stagiu Național de Formare al Unităților Canine de Intervenție la Avalanșă, în perioada 17-26 februarie, la Cabana Capra Transfăgărășan

În perioada 17-26 februarie a.c. la Cabana Capra Transfăgărășan, la o altitudine de 1.650 metri, se va desfășura Stagiul Național de Formare al Unităților Canine de Intervenție la Avalanșă, formă de specializare în meseria de salvator montan, cod COR 541904.

Recital Extraordinar dedicat Zilei Culturii Nationale - duminica, 15 ianuarie, la Teatrul Al. Davila

Una dintre cele mai mari sărbători româneşti, Ziua Culturii Naţionale, va fi marcată de Consiliul Județean Argeș, prin Teatrul "Alexandru Davila", în cadrului unui eveniment de excepție - recitalul extraordinar "Mihai Eminescu - om, geniu și poet divin".

Presedintele CJ Arges - supraveghere deszapezire drumuri in Arges

Vineri , 06.01.2017, încă de la prima oră a zilei, președintele Consiliului Județean Argeș, Dan Manu, a mers în sudul județului pentru a vedea, la fața locului, care este situația în ceea ce privește deszăpezirea pe drumurile județene, dar și situația gopodăriilor rămase fără curent electric. De altfel, încă de joi noaptea, utilajele Regiei Județene de Drumuri Argeș au acționat pentru ca în județ să nu avem drumuri blocate.

Întâlnire între reprezentanții CEZ România și reprezentanții autorităților publice județene

Vineri, 14 octombrie, la Consiliul Județean Argeș, a avut loc o întâlnire între reprezentanții managemetului Grupului CEZ în România și cei ai autorităților publice județene, respectiv președintele C.J. Argeș, Dan Manu, vicepreședintele Ion Mînzînă, prefectul județului, Cristian Soare, subprefectul Emilian Dragnea, respectiv viceprimarul Municipiului Pitești, Sorin Apostoliceanu.