Program 1 Decembrie – Ziua Națională a României

Program 1 Decembrie – Ziua Națională a României Program 1 Decembrie – Ziua Națională a României ...

Stadiul proiectelor implementate de Consiliul Județean Argeș

Astăzi, în cadrul conferinței de presă, a fost prezentat stadiul celor mai importante proiecte implementate de Consiliul Județean Argeș. Alături de președintele Consiliului Județean – Dan Manu și vicepreședintele Ion Mînzînă, au participat echipele și coordonatorii proiectelor.

Proiectele Consiliului Județean Argeș pentru Spitalul Județean de Urgență Pitești

Cinci dintre marile proiecte ale Consiliului Județean Argeș, cu finanțare cu fonduri europene nerambursabile, fonduri guvernamentale – PNDL II sau fonduri proprii ale CJ Argeș, vizează Spitalul Județean de Urgență Pitești.

Seminar cu tema “NU abuzului – DA drepturilor copilului”

Marți, 20 noiembrie 2018, în sala de şedinţe a Consiliului Judeţean Argeş, a avut loc seminarul cu tema "NU abuzului – DA drepturilor copilului", editia a IX-a, acțiune prilejuită de marcarea zilelor de 19 noiembrie – Ziua Mondială de Prevenire a Abuzului asupra Copiilor şi 20 noiembrie – Ziua Internațională a Drepturilor Copilului.

Argeșul, reprezentat la Târgul de Turism al României

În perioada 15 - 18 noiembrie, la ROMEXPO - București, în Pavilionul B2, se desfășoară ediția de toamnă a Târgului de Turism al României, eveniment la care este prezent și Consiliul Județean Argeș, cu un stand de prezentare a proiectului "Castrul Câmpulung Jidova - un simbol al Romei la granița dintre imperiul și lumea barbara", proiect aflat în perioada de sustenabilitate.