Vicepreședintele Marius Nicolaescu în vizită de lucru la Spitalul de Recuperare Brădet

Primul proiect pe fonduri europene (exercițiul financiar 2016 - 2020) care se va încheia anul acesta

Vicepreședintele Adrian Dumitru Bughiu, în control la Baza Salvamont de la Cota 2000

Vicepreședintele Consiliului Județean Argeș, Adrian Dumitru Bughiu, a efectuat o vizită de lucru la Baza Salvamont de la Cota 2000, pentru a verifica stadiul pregătirilor pentru iarnă.

Au început lucrările pe DJ 503, limita județului Dâmbovița - Slobozia - Rociu - Oarja - Catanele

Constructorul care a preluat proiectul de asfaltare a drumului județean DJ 503, limita județului Dâmbovița - Slobozia - Rociu - Oarja - Catanele, în lungime de 42,034 km, a început lucrările pe primul tronson de pe raza comunei Slobozia.

Programul lucrărilor la infrastructura rutieră din Județul Argeș, în perioada 18 - 22 octombrie 2021

Consiliul Județean Argeș informează participanții la traficul rutier că, în perioada 18 - 22 octombrie 2021, va efectua, prin Regia Autonomă Județeană de Drumuri și terți în baza contractului de administrare, următoarele activități la infrastructura rutieră

Conducerea C.J. Argeș a verificat stadiul lucrărilor pe drumul Morărești - Cuca - Ciomăgești

Asfaltarea drumului județean DJ 703 Morărești - Cuca - Ciomăgești, pe o lungime de 9,72 km, este în plină desfășurare.

Consiliul Județean Argeș prezent la Adunarea Generală a Asociației Internaționale a Regiunilor Francofone

Delegația Consiliului Județean Argeș condusă de dl. Vicepreședinte Adrian Dumitru Bughiu este prezentă în aceste zile la Lyon, la Adunarea Generală a Asociației Internaționale a Regiunilor Francofone.

În weekend, istoria prinde viață la Castrul roman Jidova. Începe Festivalul „TRANSALVTANVS FEST. La porțile Imperiului” !

Asociația Historia Renascita, în parteneriat cu Consiliul Județean Argeș și Muzeul Județean Argeș, organizează în perioada 8 - 10 octombrie 2021 festivalul de reconstituire istorică antică „TRANSALVTANVS FEST. La porțile Imperiului".

Consiliul Județean Argeş a început derularea programului "Primul Ghiozdan", cu sprijinul Inspectoratului Școlar Județean Argeş

Consiliul Județean Argeş a început derularea programului

Beneficiarii pachetului de rechizite școlare "Primul Ghiozdan" sunt 2110 elevi înscriși în clasa pregătitoare în unitățile de învățământ din mediul rural din județul Argeş, în anul școlar 2021-2022.

Proiecte adoptate în ședința extraordinară a Consiliului Județean Argeș

Miercuri, 6 octombrie 2021, a avut loc ședința extraordinară a Consiliului Județean Argeș, condusă de vicepreședintele Marius Nicolaescu și desfășurată prin mijloace electronice (on-line).

Vizită în Argeș a Consulului Onorific al României la Sölvesborg - Suedia

Astăzi, 5 octombrie, vicepreședintele Consiliului Județean Argeș, Adrian - Dumitru BUGHIU, a primit vizita Consulului Onorific al României la Sölvesborg - Suedia, dr. Olivia Costea, și a cunoscutului regizor Zoltan Schapira - director artistic al Asociației "Cultura fără Frontiere".