Atmosferă de Crăciun în casele a 53 de bătrâni din Pitești

Consiliul Județean Argeș, împreună cu Primăria Pitești, Direcția Generală de Asistență Socială și Protecția Copilului, cu sprijinul Asociației Sf. Spiridon și Irina, au adus atmosfera de Crăciun în casele a 53 de bătrâni din Pitești.

Cadouri speciale pentru copiii de la Centrul Şcolar de Educaţie Incluzivă "Sfânta Marina" din Curtea de Argeș

Cadouri speciale pentru copiii de la Centrul Şcolar de Educaţie Incluzivă

Marți, 21 decembrie 2021, Moș Crăciun a venit mai devreme la copiii de la Centrul Şcolar de Educaţie Incluzivă "Sfânta Marina" din Curtea de Argeș.

Toate traseele montane din Argeș, închise. Riscul de avalanșă este de grad 4 din 5

În ultimele zile au fost ninsori moderate în zona montană a județului Argeș, ninsori care au determinat creșterea stratului de zăpadă cu aproximativ 50 de centimetri. Grosimea stratului de zăpadă de la Baza Salvamont Argeș de la Cota 2000, de pe Transfăgărășan, măsoară 150 de centimetri.

GALA SPORTULUI ARGEȘEAN 2021

Cei mai buni sportivi și antrenori ai anului din județul Argeș au fost premiați, în cadrul GALEI SPORTULUI ARGEȘEAN 2021, de către Direcţia Județeană pentru Sport şi Tineret și Consiliul Județean Argeș care a sprijinit, în calitate de partener, acest eveniment

Premierea echipelor de la CS UNIREA BASCOV

Președintele Consiliului Județean Argeș, Ion Mînzînă, împreună cu vicepreședintele Adrian Dumitru Bughiu au participat la premierea echipelor de la CS UNIREA BASCOV Vineri, 10 decembrie 2021, președintele Consiliului Județean Argeș, Ion Mînzînă, împreună cu vicepreședintele Adrian Dumitru Bughiu au participat la premierea echipelor de la CS UNIREA BASCOV.

1.000 de pachete oferite familiilor vulnerabile

Luni, 13 decembrie, Consiliul Județean Argeș și DGASPC Argeș, împreună cu Asociația pentru Asistență Socială „Universul Copiilor Speciali" (UCS) și Asociația „Suflet, Speranță, Solidaritate, Siguranță și Sprijin" (5S) au derulat o amplă campanie prin care au fost împărțite persoanelor vulnerabile 1000 de pachete. Vicepreședinții Consiliului Județean Argeș Marius Nicolaescu și Adrian Dumitru Bughiu, împreună cu directorul general DGASPC Argeș Tatiana Eftime și reprezentanții celor două...

Copiii de la Complexul de Tip Familial “Dumbrava minunată”, la premiera noului spectacolul de la Planetariu

Astăzi, Muzeul Județean Argeș a găzduit, la Planetariu, premiera filmului „Khrumka și racheta magică". Spectacolul, care durează 33 de minute, este produs de „Fulldome Studio DN" din Berlin în 2019. Ca o surpriză, cei care au fost invitați să vadă în premieră spectacolul au fost copiii de la Complexul de Tip Familial "Dumbrava minunată" din subordinea DGASPC Argeș, însoțiți de vicepreședintele Consiliului Județean Argeș, Adrian Dumitru Bughiu.

Programul lucrărilor la infrastructura rutieră, 09 - 12 decembrie

Consiliul Județean Argeș informează participanții la traficul rutier că, în perioada 09-12 decembrie 2021, va efectua, prin Regia Autonomă Județeană de Drumuri și terți în baza contractului de administrare, următoarele activități la infrastructura rutieră

La mulți ani, România ! La mulți ani, argeșeni !

Astăzi, de Ziua Națională a României, mii de piteșteni au participat cu mic cu mare la manifestările organizate cu această ocazie.

Campania ,,Dăruiește un zâmbet, o carte'' continuă

Campania ,,Dăruiește un zâmbet, o carte'', inițiată de Consiliul Județean Argeș, pentru înființarea unei biblioteci în cadrul Spitalului de Pediatrie continuă.