Programul lucrărilor la infrastructura rutieră din Județul Argeș, în perioada 9 – 13 august 2021

Consiliul Judeţean Argeș informează participanţii la traficul rutier că, în perioada 9 – 13 august 2021, va efectua, prin Regia Autonomă Județeană de Drumuri și terți în baza contractului de administrare, următoarele activități la infrastructura rutieră:

La Mulți Ani, Ștefănești !

Zi aniversară pentru orașul Ștefănești! Localitatea Ștefănești a împlinit 569 de ani de la prima atestare documentară, o localitate cu o istorie îndelungată şi însemnată nu numai pentru judeţul Argeş, ci şi pentru întreaga ţară.

Modernizarea DJ 504 - stadiul lucrarilor 60%

Modernizarea DJ 504 LIM. Jud.Teleorman-Popești-Izvoru-Recea-Cornățel-Vulpești(DN65A) constituie unul dintre cele mai mari proiecte din regiunea Sud-Muntenia și unul dintre cele mai importante proiecte pentru județul nostru.

Deschiderea oficială a turneului “BRD ARGEȘ OPEN - Wheelchair Tenis”

Evenimentul reunește 41 de sportivi paralimpici din mai multe țări, 30 de băieți și 11 fete, sportivi cu performanțe remarcabile la nivel mondial.

Aniversarea a 105 ani de la înființarea Armatei a - 2 - a / Divizie 2 Infanteria “GETICA” în Garnizoana Câmpulung

„Avem datoria de a ne omagia eroii și de a învăța de la ei lecția devotamentului, demnității și sacrificiului", acesta a fost mesajul transmis astăzi, de către vicepreședintele Consiliului Județean Argeș, Marius Nicolaescu, la Mausoleul Eroilor MATEIAȘ. Aici a avut loc un ceremonial militar și religios ocazionat de aniversarea a 105 ani de la înființarea Armatei a - 2 – a / Divizie 2 Infanteria "GETICA" în Garnizoana Câmpulung.

Programul lucrărilor la infrastructura rutieră din Județul Argeș, în perioada 2 - 6 august 2021

Consiliul Județean Argeș informează participanții la traficul rutier că, în perioada 2 - 6 august 2021, va efectua, prin Regia Autonomă Județeană de Drumuri și terți în baza contractului de administrare, următoarele activități la infrastructura rutieră

Începe turneul “BRD ARGEȘ OPEN - Wheelchair Tenis”, ediția a IV-a

Astăzi, la Primăria Pitești, a avut loc conferința de deschidere a turneului "BRD ARGEȘ OPEN – Wheelchair Tenis", ediția a IV-a– eveniment sportiv dedicat tenismenilor paralimpici.

Conducerea C.J. Argeș s-a întâlnit cu judocanul Alexandru Raicu

Sportivul, legitimat la Clubului Sportiv Municipal Pitești și FC Argeș, ne-a reprezentat, în acest an, la Jocurile Olimpice de la Tokyo

O nouă investiție a Consiliului Județean Argeș la Spitalul Județean de Urgență Pitești

În cadrul ședinței Consiliului Județean Argeș din această săptămână s-a aprobat hotărârea privind realizarea obiectivului de investiție: "Instalare rezervor stocare apă din sursă proprie la Spitalul Județean Argeș", a Devizului general, a indicatorilor tehnico-economici și a documentației tehnice aferente – faza Studiu de Fezabilitate(S.F.).

29 iulie - Ziua Imnului Național al României

La Cercul Militar din Pitești a fost celebrată Ziua Imnului Național al României, eveniment care se sărbătorește în întreaga țară începând din 18 mai 1998.