Ziua Comunei Micești – 12 octombrie 2014

Micesti, jud Arges

Ziua Comunei Micești

Duminică, 12 octombrie, a fost sărbătorită Ziua Comunei Micești și cea de-a doua ediție a "Festivalului Mărului". La eveniment a participat și Președintele Consiliului Județean Argeș, Florin Tecâu, alături de primari, directori ai instituțiilor publice argeșene, parlamentari și consilieri județeni. Cu acest prilej, președintele Tecău i-a acordat primarului Dumitru Voicu o diplomă de excelență, pentru contribuția adusă la dezvoltarea comunei Micești și pentru strădania de care dă dovadă în continuarea tradițiilor. De asemenea, au fost premiați producărorii de fructe și de băuturi distilate din fructe, cei mai longevivi locuitori ai comunei Micești, cuplurile care au împlinit 50 de ani de căsnicie și elevii cu rezultate excepționale la învățătură.