Vizita delegatie Turciei

Joi, 18 decembrie, Președintele Consiliului Județean Argeș, a primit o delegaţie din Turcia, compusă din Hakan Tütüncü – Preşedinte al Uniunii Municipalităților din Bazinul Mării Mediterane şi Primar Antalya, Hayri Cavusoglu - consilier de stat la Cabinetul Primului Ministru al Turciei, Huseyin Ince - secretar general, Adlihan Dere - consilier al Preşedintelui Uniunii, Nurettin Uludag - şeful centrului coordonator al primăriilor din Antalya, Gultekin Bursali - manager de presă, împreună cu Președintele Patronatului Serviciilor Publice din România, Dudu Florian.

Vizita a avut ca scop semnarea unui acord de colaborare între Județul Argeș și Uniunea Municipalităților din Bazinul Mării Mediterane, precum și identificarea oportunităților de investiții în județul nostru. Delegația turcă a vizitat zona centrală a Municipiului Pitești, Biblioteca Județeană "Dinicu Golescu" și au asistat la spectacolul caritabil "ZÂMBETUL DE CRĂCIUN", desfășurat la Teatrul "Al. Davila" Pitești, pentru susținerea copiilor cu autism din cadrul asociației A.P.C.A Argeș.