Se asfalteaz​ă ​DJ 679 D Negrași - Mozacu !

În aproximativ două săptămâni, lucrările de asfaltare a drumului județean 679D Negrași – Mozacu (L – 5,0 km) vor fi finalizate. În aceste zile, angajații Regiei Județene de Drumuri Argeș lucrează la întinderea stratului de binder pe o lungime de 1,6 kilometri. Lucrarea este realizată, în totalitate, cu utilajele Regiei Județene de Drumuri Argeș și este finanțată integral din bugetul Consiliului Județean Argeș.

Mai mult, pentru că Regia Județeană de Drumuri Argeș, aflată în subordinea Consiliului Județean, a reușit să crească cifra de afaceri, angajații acestei instituții vor putea să beneficieze de prevederile O.G. 114/2018, iar din această lună vor primi salariile mărite. Astfel, salariul celor 102 angajați va crește de la 1.700 lei net pe lună la 2.400 de lei net.

Vezi aici materialul VIDEO: