Președintele Ion Mînzînă a fost ales reprezentantul Argeșului în Marea Adunare Națională

În Arhiepiscopia Argesului Si Muscelului a avut loc ședința de constituire a Adunării Eparhiale

În Arhiepiscopia Argesului Si Muscelului a avut loc ședința de constituire a Adunării Eparhiale. Evenimentul  s-a desfășurat în Sala de Conferințe a Centrului Eparhial și a debutat cu o slujbă de Te Deum oficiată de către Înaltpreasfințitul Părinte Arhiepiscop Calinic împreună cu un  sobor din care au făcut parte întreaga Permanenţă Arhiepiscopală.

Printre deputații aleși în Adunarea Eparhială se numără și vicepreședintele Consiliului Județean Argeș, Adrian Dumitru BUGHIU și președintele Consiliului Județean Argeș, Ion Mînzînă. De asemenea, președintele Ion Mînzînă a fost ales și reprezentantul Argeșului în Marea Adunare Națională, împreună cu academicianul Gheorghe Păun și părintele Ciprian Vuțan.