Monica Anghel, director artistic al Centrului Cultural Județean Argeș

De la 1 ianuarie 2019, Monica Anghel este noul director artistic al Centrului Cultural Județean Argeș.

"Ca director artistic îmi propun  ca acest Centru Cultural să devină un etalon nu numai pentru județul Argeș. Imi propun să facem lucruri interesante, proiecte de calitate și tot ceea ce vă vom prezenta să fie la cel mai înalt nivel.", a declarat Monica Anghel la conferința de presă a Consiliului Județean Argeș.

De asemenea, tot de la începutul acestui an, în cadrul Centrului Cultural Județean Argeș, funcționează o nouă secție – Secția de Divertisment. Departamentul a fost înființat ca urmare a unei hotărâri adoptată în ședința Consiliului Județean din luna decembrie 2018 prin care a fost reactualizată organigrama Centrului Cultural Județean.