Ministrii Eugen Teodorovici si Nicolae Jianu – conferinta despre fondurile europene in Arges

Marți, 11 noiembrie, la Universitatea "Constantin Brâncoveanu" din Pitești, a avut loc conferința Conferinţă „Oportunităţi de finanţare şi problematica aferentă proiectelor în curs de implementare", eveniment la care au participat Eugen Teodorovici, precum şi Ministrul Delegat pentru Întreprinderi Mici şi Mijlocii, Mediu de Afaceri şi Turism, Florin Nicolae Jianu, împreună cu președintele Consiliului Județean Argeș, Florin Tecău, vicepreședintele C.J. Argeș, Constantin Polexe, prefectul Județului Argeș, Mihai Oprescu, precum și cu reprezentanți ai mediului economic şi de afaceri, ai mediului universitar şi studenţesc, parlamentari argeseni și reprezentanti ai administraţiei publice locale.