Les Stroud - Survivor Man - in Muntii Fagaras

În perioada 02-13 iunie 2015, realizatorul de documentare de acțiune din seria Survivor Man (Supraviețuitorul) va filma în munții Făgăraș, în județul Argeș. Les Stroud, împreună cu o echipă de șapte cameramani și producători, va realiza o serie de filme în care domnia sa va "dispărea" în munți timp de trei zile, iar Salvamont Argeș îl va căuta. În această perioadă, Les Stroud va încerca să supraviețuiască găsind plante comestibile și prinzând animale mici, iar Salvamont Argeș va organiza căutarea în termeni reali, după indiciile oferite. Singura persoană care va avea cunoștință despre poziția exactă  a realizatorului canadian, pentru motive de securitate, va  fi directorul Salvamont Argeș.

Amănunte suplimentare vor fi oferite în conferința de presă care va fi susținută de către echipa canadiană și Consiliul Județean Argeș, săptămâna viitoare, la o dată care va fi anunțată ulterior.

Director,

Ion  Sănduloiu