Laboratorul de angiografie - gata să salveze inimile pacienţilor

Președintele Consiliului Județean Argeș, Florin Tecău, a primit o scrisoare de mulțumire din partea echipei  ce se va ocupa de Laboratorul de Angiografie din cadrul Secției de cardiologie a Spitalului Județean de Urgență Pitești. Cei doi medici specialiști, dr. Cătălin Ușurelu și dr. Elvis Boțu, își exprimă prin intermediul acestei adrese mulțumirile pentru sprijinul acordat în realizarea şi dotarea noului Laborator de Angiografie cu aparatură de ultimă generaţie şi instruirea personalului medical, prin contribuţia Consiliului Judeţean Argeş, dovadă a deschiderii conducerii C.J. Argeş către performanţă medicală, precum şi a angajamentului şi a responsabilităţii faţă de comunitatea locală. Sprijinul Consiliului Judeţean Argeş a constat nu doar în crearea unor condiţii de lucru şi de dezvoltare profesională excelente, ci şi în facilitarea acomodării în Piteşti şi obţinerea unei locuinţe de serviciu. Zilele acestea, la Laboratorul de Angiografie se vor efectua primele corona­rografii la pacienţii programaţi din Secţia Cardiologie, dar şi la pacienţi veniţi în regim de urgenţă, dacă va fi cazul.

Scrisoare medici angiograf