Investirea primarului municipiului Curtea de Arges – 24.06.2016

Vineri, 24 iunie, la Curtea de Argeș a avut loc ședința de învestire a noului Consiliu Local al Municipiului Curtea de Argeș și depunerea jurământului de către noul primar, Constantin Panțurescu – din partea Partidului Social Democrat. Noul Consiliu Local este format din 9 consilieri PSD, 4 din partea PNL, 2 ALDE, 3 PAM și un consilier din partea UNPR. În urma votului consilierilor locali, a fost ales viceprimar Gabriel Jubleanu, din partea PSD.

"Vreau să vă asigur de totala deschidere în implementarea proiectelor pe care le-am propus pentru municipiul Curtea de Argeș", a declarat primarul municipiului, Constantin Panțurescu.

La învestirea conducerii Municipiului Curtea de Argeș au fost prezenți și  președintele Consiliului Județean Argeș, Dan Manu, împreună cu vicepreședinții C.J. Argeș, Simona Brătulescu și Ion Mînzînă, prefectul județului Argeș, Cristian Soare, subprefectul Emilian Dragnea și deputatul Mircea Drăghici.