Vă invităm la Ziua Porților Deschise la Palatul Administrativ!

Avem deosebita plăcere de a vă invita la Ziua Porților Deschise la Palatul Administrativ al Județului Argeș, eveniment care va avea loc vineri, 16 februarie 2024, începând cu ora 12.00, la sediul din Pitești, Piața Vasile Milea, nr.1.

Evenimentul marchează finalizarea proiectului "Creşterea eficienţei energetice a Palatului Administrativ". Cu această ocazie, Palatul Administrativ își va deschide porțile pentru publicul larg.

Vizitele vor fi organizate în trei grupuri, după următorul program:

• ora 12.00 - primul grup de vizitatori;
  • ora 12.30 - al doilea grup de vizitatori;
  • ora 13.00 - al treilea grup de vizitatori.

Cei care doresc să viziteze Palatul Administrativ sunt rugați să se înscrie la Registratura Consiliului Județean Argeș (Pitești, Piața Vasile Milea, nr. 1 - Parter) sau la adresa de e-mail birou_presa@cjarges.ro. La înscriere, vă rugăm să menționați din care grup de vizitatori doriți să faceți parte.

Palatul Administrativ este una dintre construcțiile emblematice ale județului Argeș, fiind opera arhitecților Cezar Lăzărescu şi Mircea Ochinciuc. Construit în perioada 1969-1970, edificiul are o puternică încărcătură istorică, fiind locul în care au fost adoptate importante decizii politice, economice și culturale de către personalităţi marcante.

Vă așteptăm cu bucurie!

Conducerea Consiliului Județean Argeș