Evenimente Centrul Cultural Județean Argeș

• Proiecții de filme, la Grădina de Vară • Centrul Cultural Județean Argeș vine în sprijinul elevilor care susțin Evaluarea Națională şi Examenul de Bacalaureat

Privați în timpul pandemiei de un curs firesc al vieții și, implicit, de normalitatea educației formale, elevii de toate vârstele au fost eroii care ne-au susținut cu optimismul lor pe noi - părinți, bunici, profesori, să înțelegem, să rezistăm, să ne adaptăm. Ei se află acum la rândul lor în fața provocării continuității, aceea de a merge mai departe. O provocare cu atât mai mare pentru elevii claselor terminale, aflați la doar un pas de două examene importante: Evaluarea Națională şi Bacalaureat.

La sfârșitul acestei săptămâni, la Grădina de Vară a Centrului Cultural Județean Argeș vor fi proiectate următoarele filme:

• Vineri, 05.06.2020 - ora 21.30 - O scrisoare pierdută

• Sâmbătă, 06.06.2020 - ora 21.30 - Baltagul