Dezbatere Buget C.J. Arges - 05.02.2015

Președintele Consiliului Județean Argeș, Florin Grigore Tecău, a primit în data de 5 februarie, vizita dl. Atilla Gyorgy, Secretar de Stat la Ministerul de Finanțe, invitat în județul Argeș pentru a purta discuții cu primarii argeșeni cu privire la bugetul unităţilor administrativ-teritoriale pe anul 2015.

Totodată, la sala de ședințe a Consiliului Județean Argeș a avut loc o dezbatere publică, unde Președintele Florin Tecău a prezentat proiectul de buget al Consilului Județean Argeș pentru anul 2015, parametru economic şi financiar de care depinde activitatea mai multor unităţi administrativ-teritoriale şi a entităţilor finanţate de C.J Argeş.

La eveniment au participat parlamentari de Argeș, consilieri judeţeni , reprezentanţi ai unităţilor administrativ-teritoriale,reprezentanţi ai societăţii civile, reprezentanţi ai mass media, directori ai instituțiilor deconcentrate, directori ai instituţiilor subordonate Consiliului Județean Argeș.