Delegație britanică, în județul Argeș

Miercuri, 8 octombrie, președintele Consiliului Județean Argeș, Florin Tecău, a primit vizita delegației britanice "Pasajul România 2018" – "Romania Gateway 2018", formată din Viorel Răducăneanu - consulul onorific al României la Liverpool, Derek Cochrane – director de strategie și Alan Scarisbick – director de proiecte. Scopul aceste vizite a fost identificarea direcțiilor de colaborare româno-britanică în vederea accesării de fonduri europene.

În cadrul întâlnirii, președintele Florin Tecău a prezentat strategia și oportunitățile de dezvoltare ale județului Argeș și și-a exprimat disponibilitatea de colaborare în domeniile educației și cercetării, culturii, sănătății, turismului, industriei și infrastructurii.