Delegatie franceza de la Renault, la Consiliul Judetean Arges

Luni, 20 aprilie, Președintele Consiliului Județean Argeș, Florin Tecău s-a întâlnit cu Virginie Guerin - director general relații externe și afaceri publice Renault, în zona Euro-Asia. Întâlnirea informală s-a înscris pe agenda de lucru a directorului francez, care se află timp de câteva zile în județul Argeș. În cadrul discuțiilor Virginie Guerin a ținut să precizeze faptul că Uzina Dacia de la Mioveni reprezintă unul dintre pilonii principali ai Grupului Renault și care are de atins un traget de 340.000 automobile pentru anul 2015. Pentru viitorul apropiat, Grupul Dacia-Renault de la Mioveni va beneficia și de o serie de investiții în capacitatea de producție, în valoare de 50 milioane euro.

La întâlnire au mai participat prefectul de Argeș, Mihail Oprescu și secretarul general Dacia Renault, Gabriel Sicoe.