CURS DE ROBOTICĂ GRATUIT, la Biblioteca Județeană "Dinicu Golescu" Argeș !

În perioada martie - mai 2021, Biblioteca Județeană "Dinicu Golescu" organizează CURS DE ROBOTICĂ pentru următoarele grupe de vârstă: 8 - 11 ani și 11 - 14 ani.

Printre proiectele ce vor fi realizate pe durata cursului, se numără:

• diferite jocuri, de la simple la jocuri mai complexe cu mai multe personaje, niveluri etc.(dezvoltate in Scratch);
  • o stație meteo ce măsoară temperatura și umiditatea aerului, presiunea atmosferică si afișează datele sau le transmite pe Web;
  • un ceas electronic ce afișează ora exactă și data și se poate programa;
  • un semafor inteligent.

Activitățile sunt GRATUITE!

Locurile sunt LIMITATE! Cursul se va desfășura cu respectarea măsurilor de siguranță, în contextul pandemiei de COVID-19.

Pentru mai multe informații și înscrieri, persoane de contact:

▪️ Marius Motreanu: 0770.498.101

▪️ Cosmin Tofan: 0749.642.229

Fii la curent cu activitățile organizate de Biblioteca Județeană "Dinicu Golescu" Argeș, accesând pagina de facebook a instituției: https://www.facebook.com/BJArges/