Concursul național al grupurilor vocal-folclorice bărbătești "Dorel Manea" - ediția a II-a, 7 - 8 noiembrie, la Mioveni

În perioada 7-8 noiembrie, la Mioveni, se va desfășura cea de-a doua ediție a Concursului național al grupurilor vocal-folc

lorice bărbătești "Dorel Manea". Concursul, organizat de Consiliul Județean Argeș, Centrul Județean pentru CPCT Argeș, Primăria și Consiliul Local Mioveni, Centrul Cultural Educativ Mioveni, va reuni 9 ansambluri din județele Argeș, Alba, Bacău, Cluj, Galați, Olt, Vaslui și Vâlcea. În recital: Grupul vocal-bărbătesc "Doruri muscelene" din Văcarea Mihăiești, Nineta Popa Ionescu, Daniela Cernea Leon, Cristina Turcu Preda, Valentin Grigorescu, acompaniamentul fiind asigurat de Orchestra "Doina Argeșului" a C.J.C.P.C.T. Argeș, dirijor Virgil Iordache. Program:

• Vineri, 7 noiembrie, ora 18.00 – Concurs – Centrul Cultural Educativ Mioveni
  • Sâmbătă, 8 noiembrie, ora 18.00 – Festivitatea de premiere și Gala laureaților – Casa de Cultură "Dacia" Mioveni