Archangels FEST Topoloveni - ediția a IV-a, 9 - 10 septembrie

În acest week-end, pe aerodromul din Topoloveni, va avea loc ediția a IV-a a festivalului - Archangels FEST Topoloveni. Evenimentul este organizat de Archangels MC Topoloveni cu sprijinul Consiliului Județean Argeș și al Primăriei orașului Topoloveni.

Marți, 6 septembrie 2022, pe aerodromul din Topoloveni a avut loc o conferință de presă în cadrul căreia organizatorii au prezentat programul evenimentului, dar și noutățile cu care vin în acest an.

"Noi, Consiliul Județean Argeș, am spus că ne dorim să fim parteneri în cât mai multe evenimente care se desfășoară în județul Argeș, pentru promovarea acestui județ pe care îl considerăm cel mai important, pentru că noi aici locuim. Ne-am propus ca Argeșul să fie pe primul loc și suntem, așadar, parteneri ai organizatorilor acestui eveniment. Domnul primar Gheorghiță Boțîrcă a avut inițiativa de a organiza un astfel de eveniment moto-rock pentru a răspunde cerințelor unor pasionați din această localitate care au și înființat unul dintre primele cluburi de motocicliști autorizate din Argeș. Nu vom fi niciodată capabili să finanțăm un proiect în totalitate pe sume foarte mari, dar putem să fim parteneri pentru cât mai multe evenimente. Sper ca și anul viitor să reușim să fim parteneri la cea de a V-a ediție Archangels Fest Topoloveni. Pe viitor vom fi disponibili să finanțăm și alte proiecte care aduc imagine județului, precum festivalul folk de la Budeasa sau festivalul de la Mioveni. Ne dorim să punem în valoare tot ce se întâmplă în județul Argeș, de la pasionații de rock până la pasionații de folk sau de turism ecumenic. Vrem să fim din nou ceea ce am fost și mai mult decât atât, vrem Argeșul pe primul loc !" - Ion Mînzînă, președinte Consiliul Județean Argeș.

"Eu vreau să felicit organizatorii, pe inimoșii de la Archangels, pentru că ne-au obișnuit cu evenimente de înaltă ținută. În 2020, în condiții de pandemie, au fost singurii care au organizat un eveniment. Anul acesta au deschis seria de evenimente, la Corbeni, și acum tot ei închid seria de evenimente specifice. Sunt convins că în acest decor foarte frumos participanții vor fi în număr mare și se vor simți bine" - Marius Nicolaescu, - vicepreședinte Consiliului Județean Argeș.

"Acest festival a căpătat deja notorietate în județul Argeș. Suntem la a patra ediție și aici, pe aerodromul din Topoloveni, vrem să unim cele două visuri - ale celui care se uită pe cer și vrea să zboare și ale celui care vrea să zboare acasă și să poposească aici, pe muzică de rock. Cred că va fi o atracție pentru toate generațiile. Am urmărit ca acest festival să fie pe placul tuturor și formațiile alese de colegii noștri dau posibilitatea ca fiecare să se regăsească în repertoriul celor care vor concerta la Topoloveni. Pentru noi, ca autoritate locală, este o bucurie și cred că venim cu un plus pentru cei care iubesc acest gen de muzică" - Gheorghiță Boțîrcă, primarul orașului Topoloveni.

PROGRAM:

VINERI, 9 septembrie:

MC: MIHAI PALI

Concerte începând cu ora 17:00:

# Ultimul Tren

# Fără Vise

# Civic Rebels

# Olly of Queens

# Masterpiece (tribut Metallica)

#  Bucium

# PHOENIX

SÂMBĂTĂ, 10 septembrie: