Comunicat - Intalnire pregatire Campionat Mondial Kaiac Canoe

Joi, 20 iulie 2017, la Consiliul Județean Argeș a avut loc o ședință extraordinară legată de ultimele pregătiri ale Campionatelor Mondiale de Kaiac – Canoe Sprint Juniori si Tineret U23 ce se vor desfășura în județul nostru, la Compexul Sportiv Național Bascov - Budeasa, în perioada 27 iulie – 30 iulie.

Comunicat - 151 de obiective de investitii din judetul Arges, finantate prin PNDL

În cadrul Programului Național de Dezvoltare Locală 2017-2020, în județul Argeș au primit aprobare de finanțare un număr de 151 de obiective de investiții, ce se ridică la o sumă de 727.939.413,12 lei.

Conferinta de lansare a proiectului ”Respect pentru Valorile Naționale”

Miercuri, 19 iulie, la conferința de presă a Consiliului Județean Argeș, alături de președintele Dan Manu au fost invitați europarlamentarul și actorul Mircea Diaconu și jurnalistul Bogdan Ficeac. Tema conferinței a fost legată de evenimentul ce va avea loc sâmbără, 22 iulie, la Muzeul Golești, respectiv lansarea proiectului "Respect pentru Valorile Naționale".

Conferinta de lansare a proiectului ”Respect pentru Valorile Naționale”

Cetatea Poenari, castelul lui Vlad Țepeş - Dracula, şi-a redeschis porțile pentru turişti. Astăzi, la prima oră, preşedintele Consiliului Județean Argeș, Dan Manu, însoțit de directorul Muzeului Județean Argeș, Cornel Popescu, cetatea fiind în administratea muzeului, și reprezentanți ai Jandarmeriei, Poliției și Serviciului de Pază al CJ Argeș, s-au întâlnit la Arefu, la poalele Cetății, pentru a stabili ultimele detalii legate de modul în care se face accesul turiștilor īn zonă