Blocul alimentar al Spitalului de Pediatrie Pitești a fost modernizat

Blocul alimentar al Spitalului de Pediatrie Pitești a fost reabilitat în totalitate și dotat cu echipamente de ultimă oră din punct de vedere al tehnologiei. Investiția a fost mai mult decât necesară, dacă ținem cont de faptul că în vechiul bloc alimentar al Spitalului de Pediatrie Pitești exista aparatură încă de la deschiderea spitalului, din anul 1984. Investiția totală este de 855.592,28 lei, din care: - Lucrări de reparații capitale – 533.351,18 lei - Echipamente: - peste 322.241,10 lei

Bilant activitate ADI SERVSAL Argeș - 13 februarie 2019

Miercuri, 13 februarie, în cadrul conferinței de presă a Consiliului Județean Argeș, Gabriel Mioceanu, directorul executiv al ADI SERVSAL Argeș, a prezentat bilanul activității pentru anul 2018, precum și obiectivele propuse pentru anul 2019.

Monica Anghel, director artistic al Centrului Cultural Județean Argeș

De la 1 ianuarie 2019, Monica Anghel este noul director artistic al Centrului Cultural Județean Argeș.

Intalnirile zonale cu primarii

Președintele Consiliului Județean Argeș, Dan Manu, a început seria întâlnirilor zonale cu primarii, întâniri care sunt deja o tradiție și au loc la fiecare început de an.

Stadiul proiectelor cu finanțare europeană din județul Argeș

Miercuri, 09.01.2018, la conferința de presă, alături de președintele Consiliului Județean Argeș, Dan Manu, a fost prezent directorul Agenției pentru Dezvoltare Regională Sud – Muntenia, Liviu Mușat, care a prezentat stadiul celor mai importante proiecte cu finanțare europeană din județul Argeș.