Inaugurare Dispensar in Comuna Stefan cel Mare - sat Glavacioc 19.09.2017

Marți, 19 septembrie, în comuna Ștefan cel Mare, în prezența conducerii Consiliului Județean Argeș, președintele Dan Manu si vicepreședintele Ion Mînzîna, a prefectului Emilian Dragnea, a reprezentanților Casei Județene de Asigurări de Sănătate și ai Direcției Județene de Sănătate Publică Argeș și a primarilor localităților învecinate, a fost dat în folosință dispensarul uman în satul Glavacioc.

Masuri Comisie Disciplina la Spitalul Judetean de Urgenta Pitesti

Marți, 12 septembrie a.c., președintele Consiliului Județean Argeș, Dan Manu, a convocat conducerea Spitalului Județean de Urgență Pitești, respectiv pe managerul interimar Aurelian Gheorghe și pe directorul medical dr. Adrian Stoiculescu, cu privire situațiile create de abaterile de la actul medical și de comportament ale unor reprezentanți ai personalului unității sanitare.

Deschidere de an scolar si inaugurare Scoala Contesti - Davidesti si Gradinita Budeasa

În prima zi a noului an școlar 2017-2018, președintele Consiliului Județean Argeș, Dan Manu, a fost alături de copiii din comunele Davidești și Budeasa, împreună cu reprezentanții Inspectoratului Școlar Județean Argeș și ai administrațiilor locale - primarul comunei Davidești, Sandu Ion, și primarul comunei Budeasa, Nicolae Rachieru. Astfel, în noul an școlar, școlarii și preșcolarii din cele două comune argeșene vor descoperi tainele învățăturii în unități școlare noi și moderne.

Comunicat - Intalnire pregatire Campionat Mondial Kaiac Canoe

Joi, 20 iulie 2017, la Consiliul Județean Argeș a avut loc o ședință extraordinară legată de ultimele pregătiri ale Campionatelor Mondiale de Kaiac – Canoe Sprint Juniori si Tineret U23 ce se vor desfășura în județul nostru, la Compexul Sportiv Național Bascov - Budeasa, în perioada 27 iulie – 30 iulie.

Comunicat - 151 de obiective de investitii din judetul Arges, finantate prin PNDL

În cadrul Programului Național de Dezvoltare Locală 2017-2020, în județul Argeș au primit aprobare de finanțare un număr de 151 de obiective de investiții, ce se ridică la o sumă de 727.939.413,12 lei.