Spectacol caritabil Zumba pentru autism - Sala Sporturilor

Eveniment caritabil dedicat copiilor afectați de autism

Sâmbătă, 18 octombrie, la Sala Sporturilor din Pitești, s-a desfășurat un eveniment caritabil dedicat copiilor afectați de autism. Organizat de Asociaţia Părinţilor Copiilor cu Autism Argeș și instructoarea de Zumba Fitness Alexandra Tomulescu, în colaborare cu Consiliul Județean Argeș și Direcţia Judeţeană pentru Sport şi Tineret, evenimentul a reunit iubitorii de zumba, care au avut posibilitatea ca, timp de 90 de minute, să danseze împreună cu instructorii profesioniști din Piteşti, Vâlcea, Braşov, Sibiu, Slatina, Târgovişte, Bucureşti și din Serbia.

Președintele Consiliului Județean Argeș, Florin Tecău, a transmis întreaga disponibilitate a Consiliului Județean Argeș în găsirea celor mai bune soluții în sprijinul copiilor afectați de autism. De asemenea, simbolic, a dorit să mulțumească tuturor celor implicați în organizarea acestui eveniment caritabil, acordându-le diplome de excelență.